فن بازار - کشاورزی و منابع طبیعی

 • شروع رویداد
  شنبه ۱۳ بهمن ۹۷ ۱۰:۰۰
 • پایان رویداد
  دوشنبه ۱۵ بهمن ۹۷ ۱۷:۰۰
 • مکان رویداد
  تهران، تهران
 • موضوع رویداد
  کنگره / کسب و کار
اضافه به تقویم
برگزار کننده رویداد
دانشگاه آزاد اسلامی
دانشگاه آزاد اسلامی
تماس با برگزار کننده

02147916801

توضیحات

فرآیند توسعه اقتصادی دانش‌ بنیان نیازمند زیرساخت‌هایی برای تجاری‌سازی یافته‌های پژوهشی و تسهیل مبادلات و انتقال صحیح فناوری است. فن‌بازارها، یکی از ابزارهایی است که برای تسهیل فعالیت‌های توسعه فناوری، شفاف‌سازی و تقویت بازار فناوری در دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد.

همان گونه که از نام "فن بازار" بر می آید یک بازار تمام عیار است که کالای مورد معامله در آن، فناوری و خدمات فناوری است. ماموریت اصلی این بازار تسهیل و استاندارد سازی مبادلات فناوری است. فن بازار در اصل یک بنگاه تخصصی معاملات فناوری است. از آن جا که اکثر فروشندگان و خریداران فناوری فاقد مهارت ها و تخصص های لازم برای شکل بخشیدن به یک معامله ی موفق فناوری هستند؛ نشستن آن ها پای میز معامله، غالبا بدون یک "واسطه حرفه ای" غیر ممکن است یا نتیجه آن عمدتا رضایت بخش نخواهد بود. "فن بازار" نقش همان واسطه حرفه ای را در معاملات فناوری بازی می کند. علاوه بر فروشندگان فناوری (دانشگاه ها، پژوهشگاه ها، مراکز تحقیقاتی و صنایع دارای واحد های تحقیق و توسعه و شرکتهای دانش بنیان) و خریداران فناوری (صنایع و موسسات مصرف کننده فناوری)، حضور موسسات مالی و اعتباری، شرکت های ارائه دهنده خدمات تکمیلی، موسسات بیمه ای، مشاوران صنعتی و تکنولوژیک و بسیاری دیگر از بازیگران عرصه ی علم و صنعت در این بازار به چشم می خورد.

امروزه "فناوری" در کنار "سرمایه انسانی" و "سرمایه اقتصادی" در زمره مهم ترین عامل های تولید و افزایش بهره وری در صنایع مختلف به شمار می رود؛ و این "فناوری" است که قدرت رقابت پذیری صنعت ها و کشور ها را در بازار های مبادله ی فناوریرا تعیین می کند. فن‌بازار به‌معنای بازار فناوری، در حقیقت بازاری برای عرضه و فروش فناوری است.

برگزار کنندگان

اداره کل امور اقتصاد دانش بنیان دانشگاه آزاد اسلامی
پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی
پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی

سین رویداد

عنوان شروع پایان
افتتاحیه نمایشگاه ۱۰:۰۰ ۱۷:۰۰
عنوان شروع پایان
دومین روز نمایشگاه ۰۹:۰۰ ۱۷:۰۰
عنوان شروع پایان
اختتامیه نمایشگاه ۰۹:۰۰ ۱۷:۰۰

گالری تصاویر